• Pôsobnosť: 2000 - 2002
  • Tréneri: Marco Tardelli, Hector Cuper
  • Počet štartov: 54, z toho Taliansky pohár 4x, UEFA Cup 9x
  • Počet gólov : 1 štvrťfinále pohára UEFA v Aténach proti AEK

Pôsobenie:

Prestup do Interu prišiel ako blesk z jasného neba, dlho to vyzeralo na iné kluby, alebo dokonca, že predsa len ostanem v Bayeri, ale nakoniec prišla posledná ponuka doslova v poslednej sekunde a ja som vystúpil tesne pred odchodm na zápas proti Schalke kde som bol v základnej zostave z autobusu a podpísal som kontrakt na 4 roky. Začiatok bol viac ako dobrý, hneď o tri dni som nastúpil proti AS ROMA pred 85 tisíc divákmi, keď na lavičke súpera sedel Fabio Capello a okrem toho, že sme vyhrali 2-0 som nahral na gól Alvarovi Recobovi(vtedy Uruguajský reprezentat). Neskôr sa to celé skomplikovalo tým, že sme bývali dlho na hoteli a neboli sme schopný nájsť byt z čoho  som znervóznel a vypadol zo zostavy. Po rozhovore s trénerom kde je podľa mňa problém sa veci pohli, dostal som byt po Ivanovi Zamoranovi, ktorý v januári odišiel a sezóna sa mi celkom vydarila aj keď sme hrali len pohár UEFA, avšak po veľmi zlom začiatku to mohlo dopadnúť aj horšie. Druhá sezóna už pod vedením nového trénera Hectora Cupera nezačala ideálne a keď sa ma hneď po pár tréningoch opýtal ako sa volám a odkiaľ vlastne som, bolo mi jasné, že je zle nedobre. Nebol som si istý či vedel, že nejaké Slovensko existuje, ale nakoniec som pod jeho vedením odohral skoro všetky zápasy a nevyšli mi naozaj snáď len 2, alebo 3. Medzi nimi aj ten posledný na Laziu kde sme stratili titul a ja som urobil jednu chybu z ktorej padol gól do našej siete a nakoniec sme prehrali 2-4.

Rozhodol som sa odísť aj keď klub bol proti tomu, avšak ja som cítil, že to už nebude ako predtým a tak som zmenil dres v rámci Serie A a prestúpil do AC Parma za rekordných 16,5 mil. €.

Neskôr vydal Inter 100 ročnicu v knižnej podobe o ktorej som nevedel, ale knihu mi venoval kamarát z Talianska s tým, že som v nej dostal 2 strany čo je niečo výnimočné.