Tradične, ale pritom živo a moderne - aj tak možno opísať inscenáciu klasickej slovenskej veselohry z pera zakladateľa slovenského divadelného realizmu Jozefa Gregora Tajovského.

Snaha Mestského divadla Trenčín uchovať  a rozvíjať dedičstvo sa prejavuje v kostýmovaní originálnymi krojmi, no herci i scéna počas predstavenia otvorene priznávajú: "Toto je divadlo!" Tu a teraz na doskách Vám ponúkne láskavý humor i satiru, emócie, akciu i spomienku ako to bolo kedysi a v niečom je stále aj dnes... Vychutnajte si vládu ženského zákona, ktorý charakterizuje láska k deťom, nezameniteľnosť, pokora i hrdosť. Kde inde to bude autentickejšie, ak nie v rodisku samého autora!

 

Autor: Jozef Gregor Tajovský

Réžia: Štefan Richtárech

Dramaturgia: Zuzana Mišáková

Hudba: Ladislav Žiško, Jozef Brindzák a Veronika Staňková

Scénografia a kotýmy: Silvia Ďurovcová a Jozef Ďuráči

Produkcia Zuzana Mišáková

Osoby a obsadenie: Ladislav Žiško, Diana Minarovičová, Zuzana Mišáková, Miloš Slemenský, Anna Maršalová, Simon Kopunec, Štefan Richtárech


LÍSTKY V PREDAJI


POZOR ZMENA!!!

Lístky si môžete zakúpiť v kaviarni LA PASSIONE na Belvederi v Banskej Bystrici alebo v Tajove po telefonickom dohovore na čísle: 0918 876894. Platba kartou nie je možná.

V PRÍPADE AKÝCHKOĽVEK OTÁZOK NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE NA UVEDENOM ČÍSLE, NIE KAVIAREŇ.


Prosíme Vás o skorší príchod (naša kaviareň je otvorená od 18.00) z dôvodu objednávok nápojov ktoré oddiaľujú začiatok predstavenia. Počas predstavenia objednávky nie sú možné.