Milostná lož a nemilostná pravda. Dva mantinely, medzi ktorými sa odohráva táto divadelná komédia, a v podstate aj celý náš život.

Manželia Alica a Michel čakajú na večeru svojich dlhoročných známych, manželov Laurence a Pierra. Alica je však nesvoja, pretože krátko pred tým zazrela v meste Pierra, ako sa bozkával s cudzou ženou, čo ju stavia do morálnej dilemy: urobí svojej priateľke väčšiu službu ak jej to povie, alebo práve naopak, ak jej to zamlčí? Michel sa snaží zľahčiť jej dilemu, pritom sa stavia na stranu nevinného klamstva. Laurence a Pierre po večeri odchádzajú, dilema však ostáva a Alica jej má plnú hlavu. Dotlačí Michela k priznaniu ohľadom ich vlastného vzťahu. Podarí sa im nakoniec ohraničiť kde začína lož a kde končí pravda?

 

Preklad: Maya Rothenbuhler a Ľubica Rusnáková

Réžia: Eduard Kudláč

Scéna a kostýmy: Eva Ráczová Kudláčová

Účinkujú: Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Sklár

 

LÍSTKY V PREDAJI


POZOR ZMENA!!!

Môžete si ich zakúpiť v Tajove po telefonickom dohovore na čísle 0918 876894 alebo v kaviarni LA PASSIONE na Belvederi v Banskej Bystrici. Platba kartou nie je možná.


Prosíme Vás o skorší príchod  ( naša kaviareň je otvorená od 18.00 ) z dôvodu objednávok nápojov ktoré oddiaľujú začiatok predstavenia. Počas predstavenia objedávky nie sú možné.